Projektowanie domu - częste pytania

Budowa domu to zdecydowanie przedsięwzięcie, które niesie za sobą wiele obowiązków oraz odpowiedzialności. Nasze wybory podczas realizacji rzutować bowiem będą na nasz komfort życia. Na szczęście obecnie na rynku działają firmy, które pozwolą Ci przebrnąć przez ten okres. Niezależnie od tego, czy w planach masz budowę czy kompleksowy remont, projektant wnętrz zapewni Ci swoją profesjonalną pomoc.
Wybierz projekt domu

Tworzenie projektu – jak długo trwa?

Nie można zaprzeczyć, że projektowanie domu stanowi proces spersonalizowany, uzależniony również od oferty grupy, z którą zdecydujesz się podjąć współpracę. Podczas poszukiwań powinieneś zwrócić uwagę na jakość wykonywanych usług oraz poszanowanie w środowisku. Jedną z wyróżniających się w branży firm jest aprodesign, z którego ofertą możesz zapoznać się na architektwnetrz.com.pl. W zależności od projektu termin wykonania może wynosić od 2 do 4 dni, jak w przypadku projektu funkcjonalnego 2D. Może on być jednak ustalany indywidualnie, co praktykuje się podczas home staging oraz tzw. realizacji pod klucz. Oferta dobierana jest wówczas zgodnie z Twoimi potrzebami oraz możliwościami finansowymi.

Koszty

Rozbieżność na rynku jest bardzo duża, dlatego rozpiętość cen również jest szeroka. Wiele zależy od stopnia zaawansowania, skomplikowanych urozmaiceń czy też planowanego metrażu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup gotowej pozycji z katalogu, jego koszt będzie na pewno niższy aniżeli w przypadku wersji indywidualnej. Zazwyczaj ceny wahają się od 50 do 200 zł/m².

Jak czytać projekt domu?

Ściany nośne łatwo zauważyć na dokumentacji technicznej, ponieważ ich szerokość jest dwa razy większa niż ścian działowych. Jeżeli potrzebujemy informacji na temat zastosowanych materiałów, powinniśmy ich szukać w przekrojach, rzucie parteru oraz opisie technicznym. Wymiary okien oznaczają zazwyczaj wielkość otworu okiennego lub drzwiowego w ścianie w stanie surowym inwestycji. Hp to oznaczenie informujące o wysokości parapetu. Spotkasz się również z zapisem n x h x s, stosowanym najczęściej w okolicach schodów. Oznaczane są tak kolejno: ilość stopni, ich wysokość oraz szerokość. Na rzutach używane są z kolei symbole oznaczające takie elementy wyposażenia jak szafę, kominek, kocioł gazowy, spadek czy rurę spustową. Rzuty pozwalają nam również zapoznać się z uwzględnionymi materiałami budowlanymi. Summa summarum, projektowanie domu nie musi być dla Ciebie gehenną. Koszt oraz czas realizacji zostaną spersonalizowane według Twoich potrzeb. Przy pomocy odpowiedniej i doświadczonej firmy stworzysz swoje wymarzone miejsce.
Sprawdź ofertę 
Dane kontaktowe
Adres
ul. Kwiatowa 30 78-640 Tuczno
Napisz do nas!